آزاد سازی ۱۶ هکتار از حریم رودخانه‌های غرب خراسان رضوی

۱۶ هکتار از زمین‌های تصرف‌شده حریم و بستر رودخانه‌ها در شهرستان‌های سبزوار، داورزن، جغتای و ششتمد، در غرب استان خراسان رضوی، به منظور جلوگیری از بروز خسارات سیلاب، آزاد شد.

مدیر امور آب ناحیه سبزوار روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت:‌ عملیات آزادسازی حریم رودخانه های این چهار شهرستان از ماههای پایانی سال گذشته آغاز شده بود.

محمد ثابتی افزود: کارشناسان گشت و بازرسی آب منطقه‌ای سبزوار با هدف بهره‌برداری اصولی از منابع آبی و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز، ۱۶ هکتار از حریم رودخانه‌های این ناحیه را بازگشایی کردند.

وی ادامه داد: بیشترین تصرف در اراضی حریم رودخانه‌های شهرستان ششتمد، مناطق شمالی سبزوار و شهرستان های داورزن و جغتای بود که این مداخلات با هماهنگی گروه گشت و بازرسی آب منطقه‌ای و دریافت دستور قضایی آزادسازی شد.

مدیر امور آب ناحیه سبزوار گفت: ظرف سال های اخیر افزون بر ۲ هزار فقره پرونده برای رفع تصرف اراضی بستر رودخانه های این منطقه تشکیل شده و آب منطقه‌ای با هماهنگی دادگستری و نیروی انتظامی، با متخلفانی که در حاشیه و بستر رودخانه‌ها اقدام به ساخت ویلا و خانه باغ می کنند، به صورت جدی برخورد می کند.

امور آب ناحیه سبزوار ۶ شهرستان سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد را زیر پوشش دارد.

۱۸ درصد از کل منابع آب پهنه خراسان رضوی، مربوط به ۶ شهرستان واقع در غرب این استان است.

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *