1

دوست دارم خانم گل جهان شوم

سارا شیربیگی، ملی‌پوش فوتسال کشورمان پس از کسب عنوان خانم گلی ایران و آسیا در جمع 10 بازیکن برتر جهان قرار گرفت و به پیشنهادهای خارجی خود جواب منفی داده به بهتر شدن موقعیت فوتسال بانوان امیدوار است و به کسب عنوان خانم گلی جهان نیز فکر می‌کند. او که در فصل جاری لیگ برتر فوتسال بانوان ایران برای هیات فوتبال خراسان رضوی به میدان رفت، گفتگویی جالب در خصوص آخرین وضعیتش و رسیدن به آرزوهایش انجام داده که در ادامه ماحصل آن تقدیم می گردد.

جزو بهترین بازیکنان فوتسال جهان شدن چه احساسی دارد؟

واقعا خوشحالم چون موفقیت‌های دختران اول در آسیا و بعد در جهان رخ دهد. چون المپیک نداریم و جام جهانی هم برگزار نمی‌شود من در آسیا به هدفم رسیدم و می‌خواستم در جهان هم مطرح شوم و خوشبختانه امسال این اتفاق افتاد و بسیار خوشحالم. چون جزو اهدافم بود و از این موضوع خوشحالم که در این اوضاع بد جامعه بالاخره یک خبر خوبی رسید و واقعا خوشحال کننده بود که یک ایرانی جزو ده نفر جهان شود و باعث افتخار است.

از تیم‌های خارجی هم پیشنهاد داری؟

چند پیشنهاد داشتم اما با تیم هیئت خراسان رضوی قرارداد بسته بودم و نمی‌توانستم با تیم دیگری قرارداد ببندم و قصد رفتن هم نداشتم.

از چه تیم‌هایی پیشنهاد داشتی؟

از قطر، کویت و پرتغال بود ولی شرایط رفتن به این تیم‌ها را نداشتم.

رفتن به این تیم‌ها چه تفاوتی با پیشنهادهای ایران داشت؟

از نظر مالی مطمئناً بهتر از ایران بود ولی دوست ندارم خارج از ایران بروم و اصلا به رفتن خارج از کشورم فکر نمی‌کنم. البته در آینده ممکن است در تیم خارجی بازی کنم.

از نظر شرایط مالی و رسیدگی به فوتسال چه شرایطی داری؟

بانوان ایران در مقایسه با آقایان قرارداد مالی خوبی ندارند با این حال راضی هستیم و شرایط را پذیرفتیم.

چه کارهایی باید انجام دهند؟

فوتسال بانوان توانایی زیادی دارد اما بعد از هر مقامی که به دست می‌آوریم تا مسابقات بعدی فراموش می‌شویم اما چرا وقتی استعداد و توانایی وجود دارد رسیدگی نمی‌شود؟ باید بیشتر پیگیری شود، مسابقات دوستانه برگزار شود چون واقعا بانوان ایرانی لیاقت قرار گرفتن در بین ده بازیکن برتر را دارند ولی متاسفانه دیده نمی‌شوند. ما سالیانه فقط یک مسابقه با روسیه داریم درحالیکه اگر مسابقات بیشتری برگزار شود بازیکنان بیشتر دیده می‌شوند و رتبه تیمی ما هم مطمئنا بالاتر می‌رود. به نظر من بانوان کشورمان این توانایی را دارند و امیدوارم مسئولان بیشتر رسیدگی‌ کنند.

هدف بعدی شما بعد از قرار گرفتن در جمع ده بازیکن برتر جهان چیست؟

فعلا مسابقات آسیایی را داریم که برای قهرمانی دوباره تلاش می‌کنیم و برای حضور در رقابت‌های جهانی هم گفتند نامه دیر آمده است که نتوانستیم شرکت کنیم.

دوست داری چه مقام دیگری کسب کنی؟

من خانم گلی ایران و آسیا را کسب کردم و واقعا دوست دارم خانم گلی جهان را کسب کنم و به آن فکر می‌کنم ولی یا مسابقات جهانی برگزار نمی‌شود و یا ما شرکت نمی‌کنیم.