با تلاش بازرگانی سازمان همیاریهای شهرداریهای استان:

مشهد جز شهرهای مجهز به پلتفرم اطفا حریق ساختمان های بلند مرتبه در جهان

مدیرعامل سازمان همیاریهای شهرداری خراسان رضوی از تامین دو خودرو پلت‌فرم آتش نشانی مجهز به نردبان ٧٢متری برای اولین بار در کشور به منظور استفاده تجهیز ناوگان آتش نشانی شهر مشهد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری های شهرداری خراسان رضوی، میثم کرمانی با اشاره بارگیری این تجهیزات از گمرک تهران گفت: با تلاش های واحدتخصصی بازرگانی سازمان همیاری این 2 خودرو پلتفرم آتش نشانی با نردبان هایی به طول ۷۲ متر در شرایط دشوار وجود تحریم ها و محدودیهای حال حاضر کشور از ایتالیا تامین شدند و ظرف روز های آینده وارد شهر مشهد خواهند شد.
وی افزود: این خودروها برای اطفای حریق در ساختمان‌های مرتفع تولید شده و نخستین بار است که چنین تجهیزاتی برای استفاده در عملیات های آتش نشانی وارد ایران می‌شود و با وجود این تجهیزات انجام عملیات اطفای حریق و نجات در ساختمان‌های بلند مرتبه تسهیل می‌شود.
کرمانی با اشاره به شرایط خاص و ویژه شهر مشهد به عنوان یک کلان شهر مذهبی و گردشگر پذیر از سراسر ایران و حتی کشور های همسایه،تصریح کرد: مشهد تنها شهر کشور است که به پلتفرم 72 متری آتش نشانی تجهیز می شود و قطعا این خودروها نقش مهمی در خدمات دهی در حوزه امداد و نجات و همچنین آسودگی خاطر برای مسئولان شهری در تامین امینت جانی شهروندان و زائران علی بن موسی الرضا(ع) را در پی خواهد داشت.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر تنها 12 دستگاه از این پلتفرم های ویژه نجات و اطفاء حریق با قابلیت نصب بر روی کامیونهایی مجهز به مخزن ذخیره و پمپاژ آب در دنیا ساخته شده است که با ظرفیت خوب حوزه بازرگانی و تجارت خارجی سازمان همیاری و رایزنی های انجام شده این تجهیزات مهم در حوزه امدادو نجات به ناوگان آتش نشانی شهر مشهد افزوده شد./م.ا/2182/

image_print
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *