سفر بیش از ۲۴ میلیون زائر به مشهد

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: بیش از ۲۴ میلیون نفر زائر در شش ماهه اول سال جاری به مشهد مقدس سفر کرده اند.

به گزارش صبح امروز محمد صادق براتی ضمن اشاره به آمار ورودی زائران به مشهد مقدس، اظهار کرد: در‌ شش ماهه اول سال جاری افتخار میزبانی و خادمی بیش از 24 میلیون و 655 هزار و 569 زائر در مشهد مقدس را داشته ایم که در مقایسه با شش ماهه سال گذشته این آمار 22.4 درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به در پیش رو بودن رویداد عظیم اربعین حسینی افزود: طبق آمار تا به این لحظه بیش از یک میلیون نفر در سامانه سماح کشوری ثبت نام کرده اند که به ترتیب تهران، خوزستان و خراسان رضوی مقام اول تا سوم را در اختیار دارند، لذا پیش بینی می شود آمار زائران ایرانی پیاده روی اربعین حسینی امسال بیش از3 میلیون نفر باشد.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی با ارائه آماری از حضور زائران دهه پایانی صفر در سال گذشته، بیان کرد: سال گذشته در ایام دهه پایانی صفر حدود 4 میلیون و 600 هزار نفر زائر سواره و بیش از 435 هزار نفر زائر پیاده در مشهد مقدس داشته ایم، لذا با برنامه ریزی های خوبی که در ستاد خدمات سفر و ستاد پایانی صفر انجام شده، آمادگی داریم تا به نحو مطلوب و شایسته ای در ایام پایانی صفر میزبان خوبی برای زائران بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) باشیم.