گروه: اقتصاد / خبر
تاریخ: ۶:۴۹ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
۸۴ درصد درآمد مصوب خراسان رضوی وصول شد

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: ۸۴ درصد درآمد مصوب سال گذشته در این استان وصول شد. سید مهدی رمضانی روز یکشنبه افزود: درآمد مصوب پارسال این استان ۳۲ هزار و ۴۷۸ میلیارد ریال بود که ۲۷ هزار و ۱۰۷ میلیارد ریال آن وصول شد. این مبلغ نسبت به درآمد وصول شده […]

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: ۸۴ درصد درآمد مصوب سال گذشته در این استان وصول شد.

سید مهدی رمضانی روز یکشنبه افزود: درآمد مصوب پارسال این استان ۳۲ هزار و ۴۷۸ میلیارد ریال بود که ۲۷ هزار و ۱۰۷ میلیارد ریال آن وصول شد. این مبلغ نسبت به درآمد وصول شده سال ۱۳۹۵ حدود هشت درصد افزایش داشت.

وی با بیان اینکه ۹۲درصد درآمدهای استان از محل درآمدهای مالیاتی است گفت: مالیات مصوب سال گذشته در این استان ۲۹ هزار و ۴۷۵ میلیارد ریال بود که ۲۴ هزار و ۸۶۱ میلیارد ریال آن وصول شد.

رمضانی افزود: به رغم افزایش ۸،۸ درصدی درآمدهای مالیاتی سال گذشته این استان نسبت به سال ۹۵ مالیات وصول شده در خراسان رضوی طی سال گذشته نسبت به مبلغ مصوب ۱۵ درصد کاهش داشته است.

وی اظهار کرد: پارسال ۳۴ طرح سرمایه گذاری خارجی در این استان به تصویب رسید که در این زمینه از سال ۱۳۸۱ تاکنون رکورد دار هستیم.

وی گفت: سرمایه گذاری خارجی جذب شده در این استان طی سال گذشته نیز با ۳٫۵ برابر افزایش نسبت به سال ۹۵ بیش از ۵۸۵ میلیون دلار بود.

رمضانی افزود: در سالهای ۹۴ و ۹۵ به رغم افزایش درآمدهای وصولی نسبت به سال‌های قبل از آن، با کسری درآمد نسبت به مبلغ مصوب مواجه شدیم که علت آن افزایش غیرکارشناسانه مبلغ مصوب بوده است.

 

 

منبع: ایرنا