سلامت؛
گروه: ورزش
تاریخ: ۸:۲۳ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
رژیم‌های اشتباه نتیجه معکوس دارند

اغلب در رژیم‌های غذایی من درآوردی اشتباهات فاحشی دیده می‌شود که همان اشتباهات باعث می‌شود افراد نتوانند به نتیجه دلخواه برسند. موارد زیر از جمله اشتباهات رژیم هستند که هیچ اثرمثبتی در روند کاهش وزن ندارند وقتی اثر بازدارنده دارند. گرسنگی: غذا دشمن شما نیست. عدم وجود بالانس غذایی در رژیم موضوعی است که باعث […]

اغلب در رژیم‌های غذایی من درآوردی اشتباهات فاحشی دیده می‌شود که همان اشتباهات باعث می‌شود افراد نتوانند به نتیجه دلخواه برسند. موارد زیر از جمله اشتباهات رژیم هستند که هیچ اثرمثبتی در روند کاهش وزن ندارند وقتی اثر بازدارنده دارند.

گرسنگی: غذا دشمن شما نیست. عدم وجود بالانس غذایی در رژیم موضوعی است که باعث صدمه خوردن به بدن می‌شود. بنابراین فکر نکنید رژیم داشتن یعنی گرسنگی کشیدن. طی رژیم هم باید غذا بخورید اما غذاهای سالم و درست.

صبحانه: بعد از چند ساعت خواب و بی غذایی اول صبح، باید با غذا خوردن انرژی مورد نیاز بدن را تهیه کنید و به حفظ متابولیسم در حدود سالم آن کمک کنید. بنابراین هرگز از صبحانه خوردن غافل نشوید.

نوشیدنی‌ها: در مصرف نوشیدنی‌ها افراط نکنید. صرف اینکه نوشیدنی‌های مصرفی آن مایع هستند دلیل نمی‌شود که نتوانند موجب اضافه وزن شود. آب میوه‌های بسته‌بندی شده عمدتاً دارای شکراضافی هستند و از لحاظ ارزش غذایی بسیار ضعیف و حتی گاهی در حد صفر هستند.

آب تعطیل: بیش از ۶۰ درصد وزن بدن را آب تشکیل می‌دهد بنابراین لازم است که آب بنوشید. آب ناقل مواد مغذی بدن است و قطع کردن آن اشتباهای بزرگ محسوب می‌شود.

چربی ممنوع: ما برای جذب مواد غذایی نیاز به اسیدهای چرب ضروری داریم. از جمله این اسیدها می‌توان به امگا ۳ و چربی‌های تک غیر اشباعی اشاره کرد. البته این چربی‌ها باید در مقادیر کم مصرف شوند. از مصرف چربی‌های اشباع شده و ترانس خودداری کنید.

کم چرب خوب است: شاید بعضی از محصولات غذایی را به نام کم چرب یا بی‌چربی می‌شناسید، اما باید محتوای کالری، کربوهیدرات و قند آنرا چک کنید. برچسب محصولات را به دقت مطالعه کنید.

فقط سالاد: در حالی که مصرف سالاد در واقع سبزیجات سالم را برای بدن تامین می‌کند، اما باید مراقب سس‌های چرب و پرکالری باشید. برای روی سالاد از روغن زیتون استفاده کنید نه سس.

میوه، میوه و بازهم میوه: میوه‌ها خوب هستند اما یادتان باشد که آنها دارای قند نیز هستند. موضوع اصلی بالانس مواد غذایی است بنابراین در مصرف میوه‌ها زیاده روی نکنید.