رئیس سازمان مدیریت خراسان رضوی:
گروه: اقتصاد / خبر
تاریخ: ۱۰:۰۸ :: ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
نرخ تورم در میان خانوارهای استان به ۸٫۶ درصد رسید

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت: نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به بهمن ماه سال جاری در کل خانوار استان ۸٫۶ درصد است که این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن  یک دهم درصد کاهش یافته است. رضا جمشیدی افزود: نرخ تورم نقطه به نقطه کل خراسان رضوی در این […]

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت: نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به بهمن ماه سال جاری در کل خانوار استان ۸٫۶ درصد است که این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن  یک دهم درصد کاهش یافته است.

رضا جمشیدی افزود: نرخ تورم نقطه به نقطه کل خراسان رضوی در این ماه ۶٫۹ درصد بوده که نسبت به ماه گذشته ۷ دهم درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه نرخ تورم کل خانوار کشور در ۱۲ماهه منتهی به بهمن سال جاری ۸٫۳ درصد است، افزود : این رقم در مقایسه با ماه قبل آن ۱ دهم درصد افزایش داشته است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تورم نقطه به نقطه کل کشور در بهمن ماه سال جاری به ۸٫۲ درصد رسید که در مقایسه با ماه قبل ازآن ۳ دهم درصد کاهش داشته است .

جمشیدی تاکید کرد: نرخ تورم شهری و روستایی استان طی ۱۲ ماهه منتهی به بهمن سال جاری به ترتیب ۷٫۹ و ۱۲٫۱ درصد بوده که این شاخص برای کشور به ترتیب ۸٫۲ و ۹٫۱ بوده است.

وی تصریح کرد: تورم ۱۲ ماهه منتهی به بهمن ۹۶ در نقاط شهری کشور در گروه خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات ۱۳ درصد، پوشاک و کفش ۶٫۰، مسکن ۶٫۳، گروه بهداشت و درمان  ۷٫۳  بوده است که این ارقام برای استان به ترتیب ۱۲٫۸ ، ۵٫۸ ، ۴٫۴ و ۵٫۶ بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوی اضافه کرد : شاخص قیمت کل کالاها و خدمات مصرفی برای کل خانوارهای استان ۱۱۰٫۳ ، مناطق شهری ۱۰۹٫۵ و روستایی ۱۱۳٫۸ است.