با محوريت شيلات و آبزيان برگزار می‌شود؛
گروه: خبر
تاریخ: ۲۲:۵۶ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
برگزاري نخشستين جشنواره غذا و سلامتي در مشهد

نخستين جشنواره غذا و سلامتي با محوريت شيلات و آبزيان با حضور رئيس سازمان شيلات ايران و رئيس سازمان جهادكشاورزي خراسان رضوي و تشكل‌هاي شيلاتي عصر جمعه در مشهد برگزار شد. حسن صالحي معاون وزير جهادكشاورزي و رئيس سازمان شيلات ايران در اين جشنواره گفت: كشورهاي ساحلي، اروپايي و آمريكايي در حوزه صيادي اقيانوس هند […]

نخستين جشنواره غذا و سلامتي با محوريت شيلات و آبزيان با حضور رئيس سازمان شيلات ايران و رئيس سازمان جهادكشاورزي خراسان رضوي و تشكل‌هاي شيلاتي عصر جمعه در مشهد برگزار شد.

حسن صالحي معاون وزير جهادكشاورزي و رئيس سازمان شيلات ايران در اين جشنواره گفت: كشورهاي ساحلي، اروپايي و آمريكايي در حوزه صيادي اقيانوس هند فعاليت دارند و صيادان ايران با اين تعداد شناور سفرهاي صيادي ۵۰ روزه انجام مي دهند و در هرسفر تا ۱۰۰تن ماهي صيد مي كنند .

وي با اشاره به جايگاه برتر ايران در صيادي غرب اقيانوس هند گفت: توليدات جهاني آبزيان به ۱۹۰ ميليون تن رسيده است كه مصرف سرانه بيش از ۲۰ كيلويي آبزيان را در جهان رقم زده است حتي در برخي كشورها سرانه مصرف ۱۲۰ كيلوگرم ماهي و برخي نيز سرانه پنج كيلو گرم را دارند و اين رقم در ايران ۱۰٫۶ كيلوگرم است .

صالحی اظهار كرد: بر اساس برنامه ريزي‌ها، توسعه پرورش ماهيان آب شيرين در كشورتا سال ۱۴۰۴خورشيدي به ۱۰۰ تن خاويار پرورشي خواهد رسيد و توليد گوشت خاويار نيز ۱۰برابراين مقدار خواهد بود .

وي گفت: در دولت يازدهم به ظرفيت پرورش آبزيان با منابع آب شيرين توجه زيادي شده است كه در حقيقت بهره وري آب را در پي دارد. با وجود كاهش توليد ميگو در كشورهايي مثل تايلند از ۲۰۰ هزار تن به ۲۰ هزارتن در سال، اما سال گذشته توليد ميگو درايران به ۲۰ هزار تن رسيده است .

رئيس سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي در ادامه با تشكر از حضور دكتر صالحي در اين جشنواره گفت: شرط اول توسعه جامعه انساني، غذاي سالم و تغذيه است و براي داشتن جامعه سالم، تغذيه شرط اساسي آن است. درچند سال اخير و در دولت تدبيرو اميد رويكرد بسيار خوبي در بخش كشاورزي انجام شده و تلاش شده تا غذاي جامعه را خودمان توليد كنيم و بايد در نظر داشته باشيم كه ارزش غذايي توليدات ما بسيار بيشتر از ساير كشور‌هاست.

مجتبی مزروعی با تقدير از رويكرد دولت تدبير اميد نسبت به بخش كشاورزي گفت: در خراسان رضوي تلاش كرديم تا توليد را در تمام محصولات ارتقا دهيم، ميانگين افزايش توليد گندم در كشور ۲٫۳ برابر است ولي اين مقدار در خراسان رضوي ۴٫۱ برابر شده است كه اين آمار تاييد كننده ظرفيت بالاي استان در توليد محصولات غذايي است. ما در توليد گوشت، رتبه اول را در كشور داريم و متاسفانه به صورت علمي به اين بخش نپرداخته ايم.